sobota, 15 listopada 2014

Przedszkolaki i psiaki.

Koniec tygodnia zaowocowal w ciekawe doświadczenie. W piątkowy poranek zostaliśmy zaproszeni do  przedszkola by porozmawiać z dziećmi o zwierzętach. Jak już wcześniej wspominalismy takie spotkania naszym zdaniem są bardzo ważne po to by dzieci mogły nauczyć się prawidłowych kontaktów z czworonogami. Jak wiemy nasze społeczeństwo obfituje w mity i nieprawdziwe historię związane że zwierzętami. Rodzice często będąc uprzedzeni do czworonogów podczas spacerów nastawiaja negatywnie swoje dzieci do psów, zwłaszcza w stosunku do dużych ras. Nierzadko przyszło nam slyszec nieprzyjemne komentarze jakoby duży pies miał pogryzc bądź zrobić inna krzywdę dziecku. Co jet oczywiście nieprawda.
Ku naszemu zaskoczeniu i radości ogromnej najmłodsza grupa była mocno zainteresowana przybyciem Opy dogadywać niemieckiego oraz Loreny labradora. Dzieci żywo brały udział w prelekcji, zadawaly pytania,opowiadały o swoich zwierzętach z chęcią słuchały bicia serduszka psa.
Zajęcia okazały się niezwykłym doświadczeniem, dzieci wspaniale się odnalazły w obecności psów, natomiast nas bardzo cieszy fakt iż moglismy przybliżyć zasady prawidłowego obcowania ze zwierzętami oraz opowiedzieć kim jest lekarz weterynarii.

Dostalismy od dzieci wspaniały prezent w postaci rysunków i podziękowania , a wolny datek został przekazany na leczenie bezdomnych zwierząt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz