sobota, 22 listopada 2014

Nowa pacjentka - Świadoma Adopcja

Często przyszli opiekunowie pytają nas w jaki sposób przygotować się na przyjęcie do domu czworonoga w jaki sposób wybrać rasę, szczenię, kupić czy adoptować, jak się opiekować. My ze swojej strony całym sercem popieramy świadome posiadanie zwierząt, a jeszcze lepiej gdy świadoma decyzja o przyjęciu pupila pod swój dach łączy się z niesieniem pomocy. To dla nas szczyt radości.
Prawda jest taka, że coraz więcej rodzin chce posiadać jakieś zwierzątko i to już nie tylko są psy i koty, ale także inne zwierzęta futerkowe czy egzotyczne. Niezależnie od tego jakie zwierzę wybierzemy wymaga to od nas odpowiedzialności i zaangażowania. Każde zwierzę ma inne wymagania względem opieki, żywienia, utrzymania jeżeli decydujemy się na jakąś pociechę warto wcześniej zapoznać się z jej potrzebami. Obecnie w zasadzie każe ze zwierząt domowych można kupić u hodowcy bądź adoptować te które są w potrzebie. Miłośnicy przeróżnych gatunków zrzeszają się po to by nieść pomoc zwierzętom porzuconym, niezadbanym czy maltretowanym. Adopcje zyskują także na popularności zwłaszcza wśród psiarzy. Myślę, że na dziś dzień każda z ras ma swoje stowarzysznie, które zajmuje się niesieniem pomocy przedstawicielom tej rasy. Adopcja jest pięknym gestem, ale należy podkreślić także że jest sporym wyzwaniem. Tak jak w przypadku kupna szczenięcia stają przed nami pewne wyzwania, tak jest również w przypadku adopcji zwłaszcza jeżeli chodzi o dorosłego psa. Zanim zaczniemy się zastanawiać nad ewentualnym adoptowaniem psa po przejściach warto uzyskać jak najwięcej informacji o psie który chwycił nas za serce oraz poszukać informacji dotyczących opieki nad psami z problemami. Oczywiście nie każdy dorosły pies przeznaczony do adopcji jest obarczony problemami behawioralnymi, niemniej jednak należy liczyć się z tym iż dorosły pies ma swoją przeszłość, pewne wzorce które przyjął, nawyki, lęki etc. Wszystko da się poukładać pod warunkiem, iż rzetelnie się do tego przygotujemy. Jeżeli jesteśmy początkującymi opiekunami warto przed adopcją zasięgnąć wiedzy u lekarzy weterynarii, behawiorystów czy trenerów poto by jak najlepiej przygotować się do opieki nad wymarzonym psem.

Ponad rok temu młoda labradorka będąca pod opieką miłośników rasy chwyciła za sercę rodzinę, która straciła swoją ukochaną czworonożną przyjaciółkę. Decyzja o przyjąciu biszkoptowej suczki z pewnością była niełatwa, niemniej jednak urzekła swoim urokiem na tyle iż zdecydowali się pojechać po nią do Wielkopolski. Dzięki temu Poly z betonu trafiła do wielkiego ogrodu i kochającego domu ... dziś po półtorejroku jej rodzina pokochała kolejną biszkoptową piękność z wielkopolski. Teraz dwie panny biszkoptowe mają swoją drugą szansę na nowe życie, wygrały swój los na loterii.
Pierwszy dzień z Poly
Dwie biszkopciary już razem!
miło zamienić beton na miękki dywan
to spojrzenie mówi samo za siebie! 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz