piątek, 17 października 2014

Konsultacje stomatologiczne

W medycynie ludzkiej naturalną sprawa są dla nas specjalizację. Z różnymi przypadlosciami udajemy się do odpowiednich specjalistów. Podobnie sprawa wygląda w weterynarii z tym, że lista lekarzy specjalistów weterynaryjnych jest krótsza niż w medycynie człowieka. Niemniej zwierzętom także należy się jak najlepsza opieką w związku z tym staramy się w miarę możliwości organizować konsultacje różnych specjalistów w trosce o zdrowie naszych pacjentów.
Tym razem zaprosiliśmy Panią Doktor Ewę Chronowska z Przychodni Weterynaryjnej Rademenes aby przyjrzala się uzebieniu naszego pacjenta. Mamy niewatpliwe szczęście, iż Przychodnia Pani Doktor mieści się w Bielsku Białej dzięki czemu często możemy korzystać z jej pomocy bądź naszych pacjentów wysłać na konsultacje do Rademenesa.
Myślę, że każdy opiekun zwierzęcia zdaje sobie sprawę iż problemy stomatologiczne to jedną z częstszych przypadłości często nie wiemy jak sobie z tym radzić, lub trudno przekonać nam się do systematycznej pielegnacji jamy ustnej. Choć od kilku lat organizowane są akcje choćby miesiąc zdrowych zębów to wciąż wdrożenie tej procedury idzienam ciężko.
Jednakże w praktyce mycie zębów naszych czworonogów to bardzo ważna sprawa. Najlepiej rozpocząć przyzwyczajenie do tej czynności już młode zwierzaki, choćby podczas zabawy wprowadzac elementy dotyknia zębów,dziasel tak by mlodziak się przyzwyczaił do ingerencji w jego prywatność, z czasem można dodać komende która będzie sygnalizowala rozpoczęcie mycia zębów. Oczywiście za każde spokojne zachowania powinniśmy czworonoga nagrodzić w odpowiedni sposób. Do mycia zębów możemy 1wykorzystać specjalne szczoteczki przeznaczone dla zwierząt lub gaziki które nawiniete na palec beda służyły jako myjka. Wszystko zależy od nas i naszego zaangażowania. Niemniej jednak warto przekonać się di takich działań zwłaszcza w przypadku małych psów i kotów gdyż one są najbardziej narażone na problemy stomatologiczne.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz